Виставка «Велика Перспективна – від фортеці Святої Єлисавети до Янгола-охоронця міста» є результатом спільної творчої праці музею та відомого кіровоградського фотожурналіста Ігоря Демчука в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту «На перехресті вулиць Єлисаветграда - Кіровограда» до Дня міста, мета якого презентувати кіровоградські вулиці у фотографіях, демонструючи переємність архітектурної мови від часів заснування міста до сучасності як нерозривну історію побудови цілісного урбаністичного середовища, відтворючи життя мешканців та гостей міста, для зацікавлення широкого загалу до вивчення свого минулого.
    Демчук Ігор Миколайович - член Національної Спілки журналістів України (1993), Національної Спілки фотохудожників України (2005), лауреат премії ім. В.К. Винниченка обласної газети «Народне слово» (1999) та обласної журналістської премії у номінації «фотожурналістика» (2005), нагороджений Золотою медаллю української журналістики (2010). Народився 1962 року в м. Броди Львівської обл. Закінчив Львівський державний університет ім. І.Франка, факультет журналістики (1984). Працював фотокореспондентом ТАРС – РАТАУ, Укрінформу в Кіровоградській області (1984-1995), з 1995 року - фотокор, спеціальний кореспондент обласної газети «Народне слово». Учасник всеукраїнських та обласних фотовиставок. В художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна презентував виставки авторських фото - «Зупинись і замилуйся» до 145-річчя з дня народження єлисаветградського архітектора Я.В.Паученка (2011) та «Вулиця Дворцова – минуле і сучасне» в рамках музейного мистецького проекту «На перехресті вулиць Єлисаветграда-Кіровограда» до 260-річчя заснування міста (2014).
    Вулиця Велика Перспективна за свою понад 200-річну історію існування мала різні назви – спочатку Московська-Перспективна, в часи військових поселень - Миколаївський проспект, від 1860-х рр. Велика Перспективна, за радянського правління - Карла Маркса. У 2011 році рішенням Кіровоградської міської ради вулиці було повернено історичну назву.     Фактично рух вулиці задала фортеця Святої Єлисавети – унікальна фортифікаційна споруда ХУІІІ ст., яка занесена до Переліку пам’яток культурної спадщини України, де нині розташовано Меморіальний комплекс Фортечні вали з величним пантеоном полеглим у Другій Світовій війні та відкритою у 2015 році Алеєю слави військовослужбовцям, загиблим у зоні бойових дій антитерористичної операції.
    В 2004 році вулицю увінчав монумент Янгол-охоронець України - пам’ятник на честь 2000-річчя Різдва Христового та 250-річчя міста, який в 2014 році доповнив ошатний храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, завершивши формування ансамблю Площі Незалежності, звідки й бере тепер свій початок вулиця Велика Перспективна.
    Відповідно до потреб часу вулиця зазнавала різних перебудов. Класицизм і необарокко, радянський ампір і конструктивізм, що переріс в новітній хай-тек, створили своєрідний сплав історії та культури архітектурної думки понад двох століть.
    В авторських роботах І.М.Демчука, представлених на виставці, вулиця Велика Перспективна постає як образ майбутньої надії, як світ, в якому наші сучасники, зберігаючи надбання минулого, шукаючи вихід зі складних лабіринтів історії, творять нову Україну.
    В експозиції виставки представлені також форматні фотоінсталяції-колажі міських краєвидів вулиці різних років, починаючи від початку ХХ ст., радянської розбудови, нацистської окупації, соціалістичних 1960-х – 1980-х і до сьогодення, створені заслуженим художником України А.М.Надєждіним, які є своєрідними емоційними акцентами, що допомагають глядачеві здійснити своєрідну подорож у часі і безпосередньо відчути цікаву історію однієї з центральних вулиць нашого міста.