Основу експозиції тематичної виставки «Лист з фронту художника Володимира Федорова», присвяченої Дню Перемоги, складають унікальні оригінальні фотознімки, документи та малюнки-начерки В.О.Федорова, передані до музею у свій час його вдовою Н.Г.Федоровою. Особливу увагу привертає лист художника до матері, написаний 23 січня 1944 року, а Кіровоград був звільнений 8 січня 1944 року, та особисті фотознімки В.О.Федорова у військовій формі з фронту з дарчими підписами матері.
   Федоров Володимир Олександрович (1920-1986) народився у Єлисаветграді (Кіровограді). У 1940 р. закінчив Одеське художнє училище. Учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений орденами та медалями. З 1978 р. член Спілки художників СРСР. Був активним учасником всесоюзних, республіканських та обласних художніх виставок. Творчий доробок складає понад тисячу живописних та графічних творів, які зберігаються у музеях та приватних колекціях.
   Життєвий і творчий шлях художника складний і тернистий. Дитинство і юність пройшли в місті Єлисаветграді на березі річки Інгул в будинку, який був розташований поряд з садибою Нейгаузів, адже бабуся В.О.Федорова працювала там економкою. Тож, великий вплив на світогляд майбутнього художника здійснила саме родина музикантів Нейгаузів. Г.В.Нейгауз, батько відомого піаніста Г.Г.Нейгауза, перший відмітив у хлопчика абсолютний музичний слух і рекомендував йому серйозно займатися музикою, але захоплення малюванням перемогло. Перші уроки живопису він отримав від сестри дружини Г.В.Нейгауза – Д.Р.Пржшиховської, яка у свій час закінчила Мюнхенську академію мистецтв.
   В.О.Федоров належить до покоління, яке пройшло горнило Великої Вітчизняної. З перших днів війни він бере участь у бойових діях, адже в лавах Червоної Армії перебував ще з 1940 р. відразу після закінчення Одеського художнього училища і демобілізований був лише в 1947р. Всю війну поруч з ним були блокнот і олівець. У фронтових замальовках, виконаних художником у рідкісні хвилини між боями, відтворено неповторні образи бійців, які героїчно кували Перемогу.
   Повернувшись в рідне місто, В.О.Федоров працював художником спочатку в краєзнавчому музеї, а потім в художньо-виробничих майстернях.
   Тема війни хвилювала В.О.Федорова все його творче життя, тому чимало картин присвячено безсмертному подвигу радянського солдата - «Розгром німців під Москвою» 1971 р., «Міліція у боях за Кавказ» 1978 р., «Подвиг Героя Радянського Союзу В.Галушкіна» 1980 р. та багато інших, які неодноразово експонувалися на ювілейних та тематичних художніх виставках.