Кіровоградській будівельний коледж вперше презентує творчість студентів архітектурного відділення в художньо - меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна.
   Коледж, створений у 1930 році на базі рисувальної школи, має такі відділення: будівельне, дорожно-будівельне, архітектурне, газопостачання та теплопостачання. Основним завданням закладу є надання професійних технічних знань і навичок в галузі будівництва. Студенти та творчі колективи коледжу щорічно беруть участь у престижних фестивалях та конкурсах, посідаючи призові місця.
   Відділення архітектурного проектування та внутрішнього інтер'єру функціонує в коледжі з 2009 року. Предмети фахового спрямування викладають члени Національної спілки архітекторів України О.О.Постолатій, Л.В.Харламова, Т.О.Пенязь, художник-педагог Г.П.Кузьменко, які професійно передають студентам знання з живопису, рисунку, композиції, архітектурного проектування, планування та забудови міст, архітектурних деталей та обладнання інтер'єрів, історії архітектури.
   Студенти відділення А.Остапчук, А.Бойко, В.Котенко успішно брали участь в закритому обласному конкурсі на реконструкцію площі Театральної в місті Кіровограді. Це перший конкурс в діяльності відділення і студенти яскраво заявили про себе як професіонали.
   Архітектурне відділення Кіровоградського будівельного коледжу є ще одним з навчальних закладів Кіровоградщини, який надає професійну освіту в галузі мистецтва поряд з такими закладами, як: факультет дизайну КІРУЕ, мистецький факультет КДПУ ім. В.К.Винниченка. Випускники архітектурного відділення Кіровоградського будівельного коледжу зможуть більш ґрунтовно продовжувати освіту в вищих навчальних закладах фахового спрямування України. Це створює сприятливі умови для продовження розвитку самобутнього кіровоградського (в минулому єлисаветградського) міського середовища.
   На виставці представлено понад 50 творчих робіт студентів з малюнку, живопису, композиції. Переважна більшість робіт, представлених в експозиції, є учбовими, які сприяють розширенню знань студента щодо побудови зображень в перспективі, розуміння структури і конструкції геометричних фігур, вивчення анатомії людського тіла. Робота з лінією, плямою, тоном і кольором у різних співвідношеннях навчає виявленню якостей статики, динаміки і рівноваги форми, законам існування предмета в просторі, розвиває композиційне мислення. В той же час кожен зі студентів уже є творчою особистістю, яка розвиває свої погляди в мистецтві.