Персональна виставка творів відомого українського митця народного художника України Михайла Надєждіна «Модерніст у мистецтві – прагматик у житті», присвячена 85-річчю з дня народження, із циклу «Таємниці музейного зібрання» до Міжнародного дня музеїв.
    Експозицію виставки складають тринадцять живописних та графічних творів народного художника України Михайла Надєждіна з музейної колекції «Сучасне українське образотворче мистецтво» різних років, починаючи з 1960-х і до сьогодення, написані в роки, означені особливими життєвими і творчими подіями, пам’ятними для митця і його родини, чимало серед них і автопортретів художника, а також пейзажі та натюрморти.
    Доповнює виставку в електронній версії презентація «Творча та громадська діяльність народного художника України Михайла Надєждіна. До 30-річчя створення Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України» для участі у відкритій обласній науково-краєзнавчій конференції «Кіровоградській області - 80» у Державному архіві Кіровоградської області 14 листопада 2018 року, розроблена провідним науковим співробітником музею заслуженим художником України Андрієм Надєждіним на основі власної доповіді, опублікованої у збірнику - Науково-краєзнавчий вісник Центральної України «Між Бугом і Дніпром». Випуск Х. – Кропивницький: ТОВ «Центрально-Українське видавництво», 2018. – С. 272-279.
    Надєждін Михайло Володимирович народився 18 травня 1935р. в с.Костянтинівка на Сумщині. Дитинство і юність художника пройшли в м. Білопілля. В 1962р. закінчив Дніпропетровське державне художнє училище (викладачі: народний художник Української РСР Г.Г.Чернявський, заслужений художник Української РСР М.І.Родзін, талановитий художник і педагог випускник Ризької академії мистецтв Я.П.Калашник). У 1963р. приїхав до м. Кіровограда (нині Кропивницький). Працював викладачем у дитячій художній школі (1963-1973), художником-оформлювачем (1973-1982) та головним художником (1982-1989) у художньо-виробничих майстернях Художнього Фонду УРСР.
    Член Національної Спілки художників України (1988). Заслужений діяч мистецтв України (1994). Народний художник України (1997). Перший лауреат обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «новітні спрямування» (2005). Голова правління Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України (1989-2015).
    Учасник численних всеукраїнських, міжнародних та зарубіжних виставок.      Персональні виставки та виставки творів родини Надєждіних (народного художника України Михайла Надєждіна, заслуженого художника України Андрія Надєждіна та члена НСХУ Оксани Журавель (Надєждіної) експонувалися в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, Кіровоградському обласному художньому музеї, в Черкаському обласному краєзнавчому музеї, Центральному будинку художника Національної Спілки художників України, Київській галереї «АВС-арт», Сумській міській галереї, Музеї українського живопису в Дніпрі.
    Твори зберігаються у Національному художньому музеї України, Дирекції Міністерства культури України, Кіровоградському, Сумському, Дніпропетровському, Черкаському обласних художніх музеях, художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, приватних збірках в Україні та за кордоном.
    В творчості Михайла Надєждіна органічно поєднуються фігуративний і нефігуративний живопис. Спираючись в своїх композиціях на емоційно-чуттєве сприйняття, він відтворює його в узагальненій, образній формі, створюючи умови для багатоплановості та багатогранності прочитання твору. Він один із тих рідкісних українських митців, у творчості яких знаходять філософське осмислення соціальні конфлікти сучасності. Особливе місце в творчості художника займають пейзаж і натюрморт.
    Як зазначає доктор мистецтвознавства, дійсний член Академії мистецтв України, професор Олександр Федорук: «Михайло Надєждін – унікальний український митець, народний художник України, чия творча практика має вплив на розвиток сучасної образотворчої культури. Від активного формотворення 60-х через ліризм 70-х – 80-х рр. майстер дійшов гармонії єднання планетарного бачення та миттєвості повсякденності, зберігши дух народного світосприйняття, і створив величні образи філософського спрямування».