Персональна виставка творів відомого українського митця заслуженого художника України А.М.Янєва «Живописний всесвіт Анатолія Янєва»презентується в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту серії художніх виставок «В майстерні художника», який має на меті популяризацію творчості художників-земляків і передбачає влаштування персональних виставок та видання каталогів з мистецтвознавчими статтями про митців, їх роздумами про образотворче мистецтво та власну майстерню, репродукціями творів, які яскраво відображають творчі пошуки.
    Янєв Анатолій Микитович народився 15 грудня 1945 року в с. Митрофанівка Новгородківського району Кіровоградської області. Заслужений художник України (2013). Член Національної Спілки художників України (1989). Перший лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «національна традиція» (2005).
    Закінчив Київський державний художній інститут, нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури України (1974), живописець, педагоги з фаху – народні художники України Т.М.Голембієвська, В.В.Шаталін.
    Працював художником-живописцем Кіровоградських художньо-виробничих майстерень Художнього фонду Української РСР (1974-1989), викладачем мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В.Винниченка (1994–1996) та дитячої художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна (1996–1999).
    Учасник обласних, всеукраїнських та зарубіжних художніх виставок. Персональні виставки відбулися в Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського (1996), художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна (2000, 2013), Кіровоградському обласному художньому музеї (2010), галереї «Єлисаветград» (2015). Твори художника зберігаються в Дирекції виставок Міністерства культури України, Кіровоградському обласному художньому музеї, художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, приватних збірках.
    Мистецький доробок заслуженого художника України А.М.Янєва яскраво відображає еволюційні процеси в класичному реалістичному живопису, традиції якого художник впевнено впроваджує у сучасності, постійно перебуваючи в пошуку нових форм виразності, які б допомагали ще більш глибоко розкривати образ людини і світу, в якому вона живе. Особливе місце в творчості художника займає побутова картина. Герої його творів здебільшого люди, зайняті буденною працею. Саме в буденності художник вбачає унікальність моменту, тому приділяє велику увагу деталям, загострює особливу увагу на матеріальності кожної речі.
    На виставці представлено 45 живописних творів з авторського зібрання, написаних митцем в основному у 2017-2018 рр., та з колекції художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна різних років, а також графічні портретні доробки 1980-х рр., які експонуються вперше.