Виставка «Центральна площа міста: сторінки літопису» є результатом спільної творчої праці музею та відомого фотожурналіста спецкореспондента обласної газети «Народне слово» заслуженого журналіста України І.М.Демчука в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту до Дня міста «На перехресті вулиць Єлисаветграда - Кіровограда», який має на меті для зацікавлення широкого загалу до вивчення свого минулого презентувати міські вулиці у фотографіях, що зображують архітектуру від часів заснування міста до сучасності як нерозривну історію побудови цілісного урбаністичного середовища, та відтворюють життя його мешканців.
    Демчук Ігор Миколайович – заслужений журналіст України (2017), член Національної Спілки журналістів України (1993) та Національної Спілки фотохудожників України (2005), лауреат премії ім. В.К.Винниченка газети «Народне слово» (1999) та обласної журналістської премії у номінації «фотожурналістика» (2005), нагороджений Золотою медаллю української журналістики (2010). Народився 1962 року в м. Броди Львівської обл. Закінчив Львівський державний університет ім. І.Франка, факультет журналістики (1984). Працював фотокореспондентом ТАРС – РАТАУ, Укрінформу в Кіровоградській області (1984-1995), з 1995 року - фотокор, спеціальний кореспондент обласної газети «Народне слово». Учасник всеукраїнських та обласних фотовиставок. В художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна презентував виставки авторських фото - «Зупинись і замилуйся» до 145-річчя з дня народження єлисаветградського архітектора Я.В.Паученка (2011), «Вулиця Дворцова – минуле і сучасне», «Велика Перспективна – від фортеці Святої Єлизавети до Янгола-охоронця міста» та «Від каріатиди до хай-теку. Принади фасадної пластики міста над Інгулом», присвячена 150-річчю від дня народження художника архітектури Я.В.Паученка, в рамках музейного мистецького проекту «На перехресті вулиць Єлисаветград - Кіровограда» до Дня міста (2014, 2015, 2016).
    На виставці представлено понад 30 кольорових фотографій центральної площі Кропивницького, що постає як світ, в якому містяни, зберігаючи історичне минуле та шукаючи вихід зі складних лабіринтів сучасності, творять майбутнє України. Експозицію доповнюють форматні фотоінсталяції-колажі, створені провідним науковим співробітником музею заслуженим художником України А.М.Надєждіним, які є своєрідним літописом історії центральної площі міста, яка спочатку була Міським бульваром, в радянські часи і донедавна носила ім’я комуністичного діяча Кірова, а нині названа на честь Героїв Майдану.
    Історія центральної площі міста не менш дивовижна, ніж історія його вулиць. Вона пам’ятає народні гуляння і народні протести, веселий зоопарк і приїзд «зоряних» естрадних виконавців, щорічну новорічну ялинку, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року, в результаті якої 23 лютого 2014 року пам’ятник Кірову було демонтовано, а постамент перетворився на імпровізований меморіал Небесній Сотні.